top of page
zugspitze-bahn-gipfel-winter_edited.jpg
zugspitz_logo.png

Zugspitze je velmi zajímavý svou polohou. Na Zugspitze vedou lanovky ze dvou stran a to proto, že vrcholem prochází hranice mezi Rakouskem a Německem. Zugspitze je tak na jedné straně s téměř 3 000 m.n.m. nejvyšší horou Německa a na straně druhé patří mezi nejvyšší hory Tyrolska.

Lyžařské středisko Zugspitze vám nabídne 20 km převážně červených tratí. Pokud by vám 20 km tratí přišlo málo, nemusíte zoufat, v blízkém okolí na německé straně se nachází olympijský Garmisch-Partenkirchen se 40 km sjezdovek a na rakouské straně zase lyžařské středisko Ehrwald. V létě se vám zde bude líbit výšlap na Seebensee.

Počet lanovek/vleků:

9

Délka sjezdovek:

20 km

Nadmořská výška:

2 000 m - 2 720 m

Mapa Rakouska.png

Prohlédnout ubytování v oblasti

booking_ubytovani_leto.png

Kudy do střediska Zugspitze

V lyžařském středisku Zugspitze si užijete mnoho zábavy. A to jak v německé tak i v rakouské části. Už jen samotný výjezd lanovkou na Zugspitze stojí za to. Nádherný výhled, výborná restaurace Panorama 2096 a lyžování v nejvýše položeném ski areálu v Německu.

Na rakouské straně najdete areál Tiroler Zugspitz Arena se sedmi lyžařskými středisky a celkem 143 km lyžařských tratí. Neznámějšími ski areály z této oblasti jsou Ehrwald a Lermoos

Prohlédněte si aktuální počasí a webkamery v oblasti Tiroler Zugspitz Arena.

Více informací, ceny a otvírací dobu lanovky na Zugspitze z tyrolské strany najdete zde. Lanovka na rakouské straně vyjíždí z obce Ehrwald.

Na německé straně oceníte velmi známé olympijské městečko Garmisch-Partenkirchen a k němu připojený lyžařský areál Garmisch-Classic. Garmisch-Partenkirchen je kromě olympijských her známý také každoročním turné čtyř můstků. 

bottom of page