top of page
hero-standard-1903x512_fullwidth.jpg

Bodensee (Bodamské jezero)

Bodensee (Bodamské jezero) je druhé největší jezero v Alpách a leží na pomezí tří států - Rakouska, Německa a Švýcarska. Zároveň se jedná o největší jezero Rakousky i Německa. Jezero můžete najít také pod názvy Lake Constance a Obersee.

Mapa Rakouska.png

Na Bodensee si užije dovolenou úplně každý. Je zde nespočet možností vyžití. Projížďky na kole, turistika po Alpách, vyjížďky lodí, jachting a další vodní sporty. Jedním z unikátních zážitků je rozhodně vyhlídkový let vzducholodí.

Cesta z Česka:

Praha - 5,5 hodiny

Brno - 7 hodin

Plzeň - 4,5 hodiny

České Budějovice - 5 hodin

Bodensee_Zeppelin

Prohlédnout ubytování v oblasti

Historic Lakeview Apartments Hallstatt_1.jpg

V oblasti se nachází také vinice a mnoho vinných sklípků. Na své si tak přijdou milovníci dobrého vína. Když to spojíte s procházkou po historických městech kolem jezera a s návštěvou některého z hradů a zámků, máte zajištěnou romantickou dovolenou.

Nachází se zde hrad Meersburg, zámek Sigmaringen a palác Salem s opatstvím

Dopravu na a kolem Bodensee vyřešíte levně díky jednotné jízdence, která platí pro autobasy, vlaky a lodě v celé oblasti.

Pokud navštívíte Bodamské jezero na více dní, doporučujeme zakoupení zážitkové karty Bodensee Card PLUS, díky která získáte mnoho výhod včetně vstupů a služeb zdarma u 160 partnerů v celé oblasti.

Kudy k jezeru Bodensee

bottom of page