top of page
  • Writer's pictureAdmin

Pohádková divočina u Kitzbühelu

Také při každé návštěvě lesa doufáte, že narazíte na srnku, jelena, či jinou divou zvěř? A také si představujete, jaké by to bylo, kdyby přišli až k vám? Třeba je nakrmíte. Třeba pohladíte. A třeba taky nic, protože tohle se prostě běžně nestává. Jen hezká pohádka.


My jsme pohádku proměnili v realitu minulý rok.


Když jsme se rozhodli, že pojedeme v létě na Kitzbühel, klasicky jsem začal pátrat po okolí. Co všechno bychom mohli navštívit, jaké nové místo objevit, kde si užít něco zajímavého. A tak jsem narazil na Wildpark Aurach.


Jakmile jsme viděli foto níže a jemu podobné, okamžitě jsme měli jasno. Pohladit si Bambiho? Rozhodně! A tak jsme Wildpark Aurach zařadili na náš víkendový harmonogram.

Wildpark Aurach
zdroj: skiwelt.at

Wildpark Aurach se nachází v nadmořské výšce od 1000 do 1200 metrů nad mořem. Díky tomu máte nejen nádherný zážitek spojený s divokou zvěří, vše je navíc umocněno dechberoucím výhledem na vrcholky hor od Kitzbühelu až po St. Johann in Tirol (kde se jen tak pro info nachází velmi dobré lanové centrum).

Wildpark Aurach
zdroj: wildpark-tirol.at

Jediné co nám úplně nevyšlo, bylo počasí. Nebylo vysloveně ošklivo, ale bylo pod mrakem a na chvilku nám také sprchlo. Ani to nám ale zážitek nezkazilo. Oblékli jsme pláštěnky, které již máme na cestách po Rakousko vždy u sebe, a návštěvu jsme si i tak náramně užili.

Wildpark Aurach
Kája & Bambi. Pohádka se mění v realitu.

Bohužel pro nás jsme do parku přijeli na poslední chvíli. Měli jsme zhruba tak hodinku, abychom ho celý prošli. Park není ale zase tak velký a čas nám nakonec stačil. Doporučím vám ale udělat si více času. Ti z vás kteří mají děti, je mohou odložit na dřevěné prolejzačky, sednout si na lavičku a jednoduše se kochat výhledem a prostředím kolem sebe.


U vstupu do parku se zároveň nachází klasická dřevěná restaurace s teráskou. A když si vše správně naplánujete, můžete do parku přijet přesně ve chvíli krmení. Krmení je každý den ve stejnou dobu, takže by to měla být hračka. Jak vy, tak hlavně děti budou mít o zážitek postaráno.

Wildpark Aurach
zdroj: wildpark-tirol.at
Wildpark Aurach
zdroj: wildpark-tirol.at

A ještě přídavek. Video od jednoho z návštěvníků. 

Kudy do Wildpark Aurach:


Zajímavé odkazy (v AJ a NJ):


Recent Posts

See All

Comments


bottom of page