top of page

Léto / Zajímavé letní destinace / Grossglockner Hochalpenstrasse

Grossglockner Hochalpenstrasse

Vysokohorská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse je jedna z nejúchvatnějších panoramatických silnic na celém světě. A přitom se nachází jen 3 hodiny jízdy z Česka. Silnice vede k nejvyšší hoře Rakouska Grossglockner a ledovci Pasterze. Silnice je zpoplatněná a lístek si můžete koupit online nebo přímo na místě.

Délka silnice:

48 km

Nadmořská výška:

813 m - 2 054 m

Otevřená:

Květen - Říjen

Mapa Rakouska.png

Cesta z Česka:

Praha - 5,5 hodin

Brno - 5,5 hodiny

Plzeň - 5 hodin

České Budějovice - 4 hodiny

Zážitek z výletu si zde užijí nejen milovníci dvou kol, čtyř kol a rychlé jízdy, ale také rodiny s dětmi. Horská silnice má 26 zatáček a jízda po ní je nazapomenutelná. Po cestě na vrchol k Kaiser Franz Josefs Höhe je několik vyhlídkových míst. Detailnější mapu s popisem vyhlídkových míst a dalších zajímavých zastávek na vysokohorské silnici najdete níže.

Po cestě dolu projedete kouzelnou vesnicí Heiligenblut, v jejímž okolí se nachází další výletní místa. Například lyžařský areál Grossglockner Heiligenblut, jehož lanovky jsou otevřené i v létě. Zastávku si můžete udělat například u spodní stanice lanovky Panoramabahn.

Cest zpět je několik a na každé najdete něco zajímavého. My doporučujeme cestu přes Lienz a placený tunel Felbertauer. Krajina kolem a výhled na ni je nádherný. Touto cestou se dostanete do města Mittersill, ze kterého máte hned několik možností kam vyrazit. Na západ Krimmelské vodopády, GerlosZilleratal Arena a ledovec Hintertux. Na Sever Kitzbühel a na východ Zell am See, Kaprun / ledovec Kitzsteinhorn, Hallstatt, Solná komora a ledovec Dachstein.

Video z celé cesty po vysokohorské silnici

Kudy do Grossglockner Hochalpenstrasse

bottom of page