top of page
pasterze_pohled.jpg

Léto / Zajímavé letní destinace / Grossglockner a ledovec Pasterze

Grossglockner a ledovec Pasterze

Grossglockner je s výškou 3 798 m n. m. nejvyšší horou Rakouska. Nachází se v Národním parku Vysoké Taury, který se rozkládá na území Korutan, Salcburska a Tyrolska. Pokud jste fanoušci vysokohorské turistiky, určitě si výšlap na Großglockner nemůžete nechat ujít.

Mapa Rakouska.png

Cesta z Česka:

Praha - 6 hodin

Brno - 6 hodin

Plzeň - 5,5 hodiny

České Budějovice - 4,5 hodiny

Cest na vrchol je hned několik a všechny začínají na pomyslném úpatí Grossglockneru, kde se nachází ledovec Pasterze, největší ledovec v Rakousku. Pokud nemáte ambice vyšlápnout si celou cestu až nahoru, ale chtěli byste zakusit alespoň trochu dobrodružství, doporučujeme vám návštěvu právě zmíněného ledovce Pasterze.

Přístup k němu je nenáročný. Nejprve sjedete lanovkou z Kaiser-Franz-Josefs-Höhe do údolí ledovce a následně jednoduše dojdete až k ledové mase. Ta se každý rok zmenšuje, tak pospěšte, než bude moc pozdě. Tento nenáročný výšlap je vhodný i pro rodiny s dětmi.

pasterze_history.jpg

Výlet na ledovec Pasterze doporučujeme spojit s projížďkou po vysokohorské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse. Vyjeďte ale včas. Lanovka do údolí ledovce má určenou otvírací dobu a Grossglockner Hochalpenstrasse nabízí spoustu dalších nádherných vyhlídek a míst k navštívení. Například kouzelná vesnice Heiligenblut.

Video z celé cesty po vysokohorské silnici

Kudy do Grossglockner, Pasterze

bottom of page