top of page
zell-am-see_kaprun_leto

Recenze ubytování / Hochleiten-Gut

Hochleiten-Gut

Penzion Hochleiten-Gut se nachází zhruba 10 min autem od měst Zell am See, Kaprun a 15 minut od ledovce Kitzsteinhorn. Jelikož se penzion nachází 1000 m.n.m, je z něho nádherný výhled. Pozor však v zimě, nezapomeňte si řetězy! My jsme je nepoužili, ale to proto, že jsme zde byli v půlce prosince.

Kdo hledá romantiku, zde ji najde. Kdo však hledá přístup k restauracím a jiné zábavě, asi zde spokojení nebudete. Restaurace a další občanská vybavenost je nejblíže až na Kaprunu zhruba 10 minut cesty autem.

Mapa Rakouska.png

Hodnocení:

hochleizrn-gut_hodnocení.png

Cesta z Česka:

Praha - 5,5 hodiny

Brno - 5,5 hodiny

Plzeň - 5 hodin

České Budějovice - 4 hodiny

Majitelé

První čím začneme jsou majitelé. V Rakousku dostanete možná nejlepší servis na světě a důvodem jsou primárně majitelé penzionů. Opravdu jim na hostech záleží.

Penzion Hochleiten nyní vede manželský pár, který původní statek převzal od rodičů. A jsou skvělí!

Mají to rozdělené, muž pracuje ve městě a stará se o hospodářství, žena se stará o hotel. Jedná se o mladý manželský pár, který mám tři malé děti (cca 2-5 let).

Ubytování

Pokoje jsou menší, ale velmi útulné. Vše je ze dřeva a pobyt zde byl příjmený. Většina pokojů má malý balkón, což je vždy velké plus. Určitě se vám zde bude spát moc pěkně. 

Adresa:

Gaisbichl 50, Niedernsill, 5722 

Prohlédněte si ubytování na

booking_ubytovani_leto.png

Společné prostory

Jelikož se jedná o menší, rodinný penzion, ve stejném duchu jsou i společné prostory. Najdete zde jednu společenou místnost, která slouží pro všechny aktivity. Ráno se zde nasnídáte, odpoledne a večer si zde můžete zahrát nějakou stolní hru. 

Velmi se nám líbilo, že je zde společná lednička plná pití - alko i nealko. Pravidla jsou jednoduchá, co vypijite, to zaplatíte. Je to opravdu fajn, protože někdy se vám třeba po lyžování nechce jít do krámu a jedete rovnou na penzion. V tu chvíli oceníte, že je v lednici pivko, cider nebo limča.

Extra​

U menších rodinný penzionů toho většinou mocx extra není, ale zde rozhodně je - sauna. Sauna se nachází venku v "hobitím" domečku. Sauna je zde zdarma, jen se musíte předem domluvit, aby vám ji roztopili. Někomu může vadit, že musí do sauny přejít venkem z penzionu, ale nás to naopak velmi bavilo. Párkrát jsme si ze sauny vyšli ven na sníh, osvěžit se a zase zpět.

Cena​

Cena nebyla špatná. O malinko vyšší než jsme hledali a možná i o trochu vyšší na daný servis. Rozhodně bychom se ale vrátili zpět. Za dvě noci jsme platili 4 600 Kč.

Kudy do Hochleiten-Gut:

bottom of page