top of page
Kitzsteinhorn iglu
Kitzsteinhorn_Logo.jpg

Ledovec Kitzsteinhorn (Kaprun) se v roce 2019 nově spojil se středisky Zell am See a Skicirkus Saalbach. Jedná se tak nově o největší lyžařskou oblast v Salcbursku a možná i v celém Rakousku s 408 km tratí. Jeden skipass, tři střediska. Středisko Kitzsteinhorn je ze všech tří středisek položené nejvýše. Díky tomu si na Kitzsteinhornu můžete zalyžovat již od Října.

Počet lanovek/vleků:

17

Délka sjezdovek:

61 km (408 km)

Nadmořská výška:

900 m - 3 029 m

Kudy do střediska Kitzsteinhorn / Kaprun 

Lyžařský areál Kitzsteinhorn / Kaprun je mezi Čechy a Slováky velmi oblíbený. Městečko Kaprun přímo sousedí s věhlasným Zell am See. V obou ski areálech si užijete super lyžování, ale díky nadmořské výšce zde začíná sezona zhruba kolem kolem období vánoc. 

Ledovec Kitzsteinhorn, který leží nad městem Kaprun se naopak otvírá již v Říjnu a proto si zde užijete lyžovačku o dost dříve. V Říjnu je pohled z vrchu Kitzsteinhornu, kdy je v údolí ještě podzim, naprosto jedinečný.  Přečtěte si 3 + 1 výhoda lyžování na ledovci v Rakousku.

Někteří lidé zaměňují ledovec Kitzsteinhorn za ledovec Kaprun. Pozor, existuje pouze ledovec Kitzsteinhorn. Kaprun má také své lyžařské středisko pod názvem Maiskogel, které se nachází přímo v městečku Kaprun, ale nejedná se o ledovec.

 

V roce 2019 byla postavena nová lanová dráha mezi městem Kaprun, střediskem Maiskogel a ledovcem Kitzsteinhorn. Lanová dráha se jmenuje 3K K-ONNECTION. Pokud budete ubytovaní přímo v Kaprunu, budete se vám toto spojení velmi zamlouvat. Díky lanové dráze 3K K-ONNECTION již nemusíte jezdit autem až na parkoviště pod ski areál Kitzsteinhorn, ale rovnou v Kaprunu nasednete na lanovku 3K K-ONNECTION a necháte se vyvézt až na ledovec Kitzsteinhorn.

Pokud budete mít chvíli volno, můžete v Kaprunu navštívit nádhernou přírodu v soutěsce Sigmund-Thun-Klamm. A pokud si chete odpočinout, najdete v Kaprunu jedny z největších lázní TAUERN SPA Zell am See - Kaprun.

Ubytování v Kaprunu najdete velmi jednoduše: 

- můžete zkusit nejlepší výsledky ubytování v okolí Kaprunu na Booking.com,

- nebo můžete ubytování v Kaprunu hledat v naší Facebook skupině vytvořené za účelem hledání ubytování v Rakousku pro české a slovenské cestovatele,

- případně si můžete přečíst naši recenzi na ubytování Hochleiten-Gut, který leží 10 minut od Kaprunu / Zell am See a kde jsme strávili několik nocí.

Mapa Rakouska.png

Prohlédnout ubytování v oblasti

354483819.jpg
bottom of page