top of page
landschaft_obertauern (9).jpg

Recenze ubytování / Hotel Alpina

Hotel Alpina

V hotelu Alpina jsme byli ubytovaní v létě 2020. Hotel se nachází v Obertauern (Horní Taury), což je velmi zajímavé středisko zhruba 20 minut od Schladming-Dachstein.

 

Nachází se v nadmořské výšce cca 1500 m.n.m. a turisty zde čekají spíše v zimě. Je to takové to typické středisko, kde dojedete na lyžích ze svahu až do hotelu. Díky tomu je zde ubytování v létě levnější a přitom má Obertauern mnoho co nabídnout. Jako třeba výlet po okolních vrcholech, který najdete zde na videu.

Mapa Rakouska.png

Cesta z Česka:

Praha - 5,5 hodiny

Brno - 5 hodin

Plzeň - 5 hodin

České Budějovice - 4 hodiny

Hodnocení:

hotel_alpina_hodnocení.png

Personál

My jsme příznivci penzionů, kde se o vás většinou starají přímo majitelé a má to takovou pěknou rodinnou atmosféru. Proto z větších hotelů nejsme nikdy u vytržení. Hotel Alpina si ale část rodinné atmosféry zachovává, protože pan majitel každý večer obsluhuje v baru, který se v hotelu nachází.

Ubytování

Ubytování bychom hodnotili jako lepší průměr. Pokoje nejsou špatně vybavené, design je malinko starší. Nic proti ničemu, ale nadšením nikdo skákat nebude. Co nás trochu zamrzelo, byl výhled. Dostali jsme pokoj směrem z ulice, kde je bohužel kus skály a tak jsme neměli žádný výhled. A narovinu, do Rakouských Alp se jezdí za výhledy.

 

Na druhou stranu jsme měli pěknou koupelnu, v hotelu byl klid, měli dobré snídaně a k tomu ještě bar přímo v hotelu, kam jsme si pár večerů zašli. Dokonce mají i saunu, ale tu jsme neprozkoumali.

Adresa:

Römerstraße 53, 5562, Obertauern

Prohlédněte si ubytování na

booking_ubytovani_leto.png

Společné prostory

Společné prostory hodnotíme primárně u penzionů, kde jsou velmi důležitou součástí pobytu. Hotel Alpina nabízí velký společný prostor pro snídaně, který je z částí na ulici prosklený. Doporučujeme si přivstat, o místa u prosklené částí s výhledem na hory je celkem zájem.

 

Další společný prostor je kolem lobby, kde si můžete dát přes den kávu a posedět uvnitř nebo na balkoně, který je s prostorem spojený. Dále má hotel ležérní zónu s barem, kde se nachází i stůl na billiard a další společný prostor je hotelový bar v přízemí se vstupem z ulice.

Extra

U hotelu Alpina je rozhodně extra hotelový bar, který jsme již zmínili. Majitelé se evidentně zamilovali do amerických 50. - 60. let a proto je celý bar přesně v tomto stylu. Je to takový mix koktejlového baru s kulatými židličkami, jukeboxem, otevřenou kuchyní, neony a plameňákem. Atmosféra baru se nám moc líbila a jídlo bylo také moc dobré.

Cena

Jak jsme již zmiňovali, Obertauern je primárně zimní středisko a proto jsou ceny ubytování v létě nižší než v okolních střediscích. Jako třeba ve Schladming-Dachstein, které je cca 20 minut cesty autem. My jsme zde byli na 4 noci a jedna noc nás vyšla na 2 400 Kč.

bottom of page