top of page

Léto / Zajímavé letní destinace / Schladming-Dachstein

Schladming - Dachstein

Oblast Schladming-Dachstein leží na pomezí spolkových zemí Štýrsko a Horní Rakousy, a patří mezi nejnavštěvovanější turistické cíle v Rakousku. Není se čemu divit, neboť nabízí velké množství aktivit, nádherné Rakouské Alpy a ledovec Dachstein, který je oblíbeným turistickým cílem v zimě i v létě. Ledovec Dachstein se nachází ve výšce 2995 m.n.m

 

Tento článek pojednává o aktivitách které si v oblasti Schladming-Dachstein užijete v létě. Pokud hledáte informace o lyžařském areálu Schladming-Dachstein, jenž je součástí Ski amadé, najdete je zde.

Mapa Rakouska.png

Cesta z Česka:

Praha - 5 hodin

Brno -  4,5 hodiny

Plzeň - 5 hodin

České Budějovice - 3 hodiny

Prohlédnout ubytování v oblasti

Alpine Residence Dachsteinperle1.jpg

Ubytování v
Schladming-Dachstein

Zážitky a aktivity v Schladming-Dachstein

V celé oblasti Schladming-Dachstein je velmi rozvinutá turistika. Pokud patříte mezi desetitisíce turistů, kteří mají rádi pěší turistiku různých obtížností, zde si přijdete na své. Nenároční turisté a rodiny s dětmi mohou navštívit velmi oblíbené vršky Planai, Hochwurzen a Stoderzinken. Nahoru se dostane jak pěšky, tak lanovkou a následně si můžete vybrat některý z lehkých okruhů. Seznam oblíbených tras pro pěší turistiku najdete zde.

Pokud se vydáte na Hochwurzen, zpět do údolí se můžete svézt na terénních tříkolkách. Sjezd je dlouhý 7 km a trvá zhruba 20 minut, což se bude líbit nejen vašim dětem, ale hlavně tatínkům.

 

Vrchol Planai je hned vedle Hochwurzenu a o kousek dále se nachází vršek Stoderzinken, kde si můžete vyzkoušet unikátní adrenalinový zážitek v podobě kilometr dlouhé zipliny ve výšce 1600 m.n.m.

Velmi oblíbené jsou také ferraty v Dachsteinu, kterých zde najdete téměř třicet. Jedná se o největší oblast lezeckých stezek v celém RakouskuPřehled nejoblíbenějších ferrat v oblasti Schladming-Dachstein najdete zde.

Pár kilometrů od Schladmingu se nachází Ramsau am Dachstein a samotný ledovec Dachstein. V Ramsau am Dachstein můžete navštívit skokanský můstek, užít se bobovou dráhu, střelbu lukem, pěší turistky, cyklovýlety a mnoho dalších aktivit.

 

Pokud se rozhodnete o výstup na ledovec Dachstein, máte několik možností a spoustu kilometrů tras. Autem můžete zajet relativně vysoko až ke spodní stanici lanovky, která vás vyveze přímo na ledovec. Na ledovci pak můžete navštívit ikonické cíle jako nejvyšší visutý most v Rakousku, ledovcový palác a skleněné schody vedoucí nikam. Náročnější turisté mohou si mohou vyšlápnout dále na oblíbenou Adamekhütte.

 

Pěší turistiku na Dachsteinu si užijete také pod ledovcem, kde můžete navštívit například Dachstein Südwandhütte. Video z naší cesty na Südwandhütte najdete níže.

Video z výletu na Dachstein

Slevová karta Schladming-Dachstein

To nejlepší nakonec. Každá sranda něco stojí. Jízdenky na lanovky, vstupy na atrakce… Proto doporučujeme zajistit si takové ubytování, ke kterému dostanete zdarma slevovou kartu Sommer Card. Se slevovou letní kartou ušetříte tisíce korun. Platí na více jak sto atrakcí a aktivit v celé oblasti. Sommercard Schladming-Dachstein je platná od května do listopadu a pro její získání se stačí ubytovat jen na jednu noc. Jestli kartu dostanete zdarma k ubytování si ověřte ještě před rezervací pobytu.

Kudy do Schladming-Dachstein

Unikátní ubytování
v Schladming-Dachstein

Ubytovani Schladming Dachstein
bottom of page