top of page
Achensee_4.jpg

Achensee

Achensee je s délkou 9 km a hloubkou 133 metrů největší jezero v Tyrolsku. Má křišťálově čistou vodu a někteří lidé jej dokonce označují za nejhezčí jezero v celém Rakousku. Nachází se mezi vrcholky dosahujícími až 2 500 m.n.m. a je velmi oblíbenou turistickou destinací.

Mapa Rakouska.png

Cesta z Česka:

Praha - 5 hodin

Brno - 6 hodin

Plzeň - 4 hodiny

České Budějovice - 4 hodiny

Okolí jezera je naprosto jedinečné a můžete si zde užít nespočet aktivit. Najdete zde velké množství turistických tras a mnoho kilometrů cest pro horská kola. Návštěvu určitě ocení nadšenci do vodních aktivit. Jezero Achensee je oblíbené pro plachtění, kiting, paddle boarding, ale i pohodovou projížďku na výletní lodi. Na své si přijdou i nadšenci do golfu. U Achensee se nebude nudit ani po týdnu.

Achensee_3.jpg

Pokud si Achensee vyberete jako destinaci pro vaši dovolenou, máte možnost bydlet nejen v penzionech a hotelích. U jezera se nachází velký kemp pro karavany a obytná auta. Pokud se rozhodnete pro hotel či penzion určitě si vyberte takový, který k pobytu bezplatně nabízí Achensee Card. Jedná se o slevovou/zážitkovou kartu, díky které ušetříte tisíce korun. S platnou Achensee Card máte zdarma nebo se slevou místní dopravu, lanové dráhy a mnoho dalších aktivit.

Kudy k jezeru Achensee

bottom of page