top of page
Traunsee_Berge_web.jpg

Traunsee

Traunsee (Travenské jezero) je nejhlubším jezerem v Rakousku. Má průzračně čistou vodní hladinou tyrkysové barvy a nachází se v malebné rakouské oblasti Solné komory, uprostřed luk, lesů a působivých skalních masivů Traunstein a Höllengebirge v Horním Rakousku.

Mapa Rakouska.png

Jezero Traunsee se ukrývá pouhou hodinu cesty autem od světově známých oblastí Hallstatt, Dachstein, Salzkammergut, která patří na seznam dědictví UNESCO. Ať už hledáte dobrodružství, turistiku nebo pouhý odpočinek od zrychleného moderního života, s jistotou tu najdete vše.

Travenské jezero ožívá především v letních měsících, kdy vede turistika a sporty jako je plavání, surfování, plachtění, potápění a vodní lyžování. Ti kteří dávají přednost odpočinku, si mohou užít poklidnou jízdu známého kolesového parníku Gisela a prvního lopatkového parníku Žofie z roku 1839.

Cesta z Česka:

Praha - 4 hodin

Brno -  4 hodin

Plzeň - 4 hodin

České Budějovice - 2 hodiny

Prohlédnout ubytování v oblasti

Údolí jezera je sice preferovaným cílem potápěčů a surfařů, ale masiv Traunstein a pohoří Höllengebirge tyčící se nad ním, jsou naopak velmi oblíbené mezi milovníky pěší turistiky a horské cyklistiky.

 

Z turistického městečka Ebensee vede lanovka na Feuerkogel, která rychle vyveze všechny outdoorové nadšence až do nadmořské výšky 1600 m.n.m., kde si každý vybere z velkého množství stezek například na Europakreuz, Alberfeldkogel, Helmeskogel nebo Großer Höllenkogel.

Nudit se nebudete ani v zimních měsících, kdy můžete lyžovat v okolním lyžařském areálu Feuerkogel, zkusit si běžkařské trasy po stovkách kilometrů stezek, a poté se zahřát svařákem na tradičních vánočních trzích.

Další aktivity v okolí jezera Traunsee​​

Dovolenou v této oblasti si užijí i milovníci golfu, kteří se mohou zlepšit handicapy na malebném 18jamkovém golfovém hřišti v Kirchhamu. Ti, kteří mají zájem o místní kulturu a umění si nesmí nechat ujít návštěvu Gmundenu, který je známý svou keramikou, velkým množství klášterů a nesčetných akcí všeho druhu.

 

Dalším nezbytným místem je barokní kapucínský klášter a známý zámecký hotel Seeschloss Ort, který se nachází na malém ostrově, ke kterému se dostanete přes dřevěný most přímo z pevniny.

 

Kudy k jezeru Traunsee

bottom of page