top of page
seeleben_worthersee_see_ostbucht_©-arnold_poschl

Wörthersee

Mezi Alpami a Jadranem, v blízkosti hranic se Slovinskem a Itálií, leží jedna z nejznámějších destinací Rakouska, region Wörthersee. Tento region je rájem pro milovníky vodních sportů, turistiky, rekreace a je také proslulý svým večerním životem či výborným místem pro jógu. Největším lákadlem je ale bezpochyby tamní jezero Wörthersee (Vrbské jezero). Jezero, které je umístěné mezi krásnými prázdninovými vesnicemi Villach a Klagenfurt.

Mapa Rakouska.png

Jezero Wörthersee má zeleno modrou průzračnou hladinu, kterou lemují idylické lesy. Navíc se řadí, s teplotou až 28 stupňů a rozlohou 19,39 km², mezi největší jezero v Korutanech a nejteplejší jezero v Rakousku. Snadno se tak stává skvělým hřištěm pro každého milovníka vody. Ať už se věnujete vodním lyžím, wakeboardu, potápění, parasailingu, plavbě na plachetnici či jízdě na motorovém člunu, toto jezero v srdci rakouských Korutan vám nabídne vše. 

 

Pokud jste ale raději nohama pevně na zemi, v okolí se můžete projít až po pěti stech kilometrech značených běžeckých a turistických stezek či cyklotras. Ty vás zavedou na krásná místa s úchvatnými výhledy. Například severní pobřeží je hustě zastavěno hlavními letovisky Krumpendorf, Pörtschach a Velden a jižní pobřeží je naopak klidnější s podhůřím Gurktalských Alp a pohořím Karawanks.

Cesta z Česka:

Praha - 6 hodin

Brno -  5 hodin

Plzeň - 6 hodin

České Budějovice - 4,5 hodiny

Prohlédnout ubytování v oblasti

Okolo jezera Wörthersee najdete i mnoho malých měst, z nichž všechna mají své vlastní kouzlo, ale tato tři města si prostě nemůžete nechat ujít. 

Prvním z nich, je poutní místo Maria Wörth. Malé lázeňské město na jižním břehu, kde najdete mnoho lázeňských center, která nabízí zdravé jídlo i širokou škálu lázeňských procedur. Za zmínku také stojí poutní kostel Maria Wörth, který je oblíbeným cílem obzvláště pak kolem křesťanských svátků. 

 

Pokud dáváte přednost nakupování, dobrým restauracím, pak je druhé místo, Velden, pro vás tou pravou adresou. Zde si můžete užít dovolenou na jezeře Wörthersee o něco exkluzivněji. Pěkné restaurace, elegantní hotely a malé butiky zdobí krásnou promenádu ​​a přímo vás vyzývají k odpočinku. Impozantní hrad Velden, který se jakoby vznáší na vodě, dělá z přístavu ještě větší klenot.

Třetím místem, které byste si při návštěvě jezera Wörthersee neměli nechat ujít, je Pörtschach. I tady vás čeká jedinečné kouzlo regionu: čistá voda, svěží lesy a v pozadí působivá horské panoráma. Centrem pozornosti je zde památkově chráněný Werzer's Badehaus, který byl postaven už v roce 1895. 

 

Ti kteří cestují s dětmi, mají také řadu možností výletů. Kolem Wörthersee najdete mnoho skanzenů, zoologických zahrad a přírodních parků

 

A pokud hledáte trochu adrenalinu, určitě zavítejte na Pyramidenkogel. Ze 100 metrů vysoké dřevěné rozhledny se vám naskytne dokonalý 360stupňový výhled na Wörthersee a sousední region.

Na své si přijdou také milovníci aut. Na Wörthersee se každoročně pořádá jeden z největších automobilových srazů Wörtherseetreffen. Automobilový svátek Wörtherseetreffen začal již v roce 1982 jako sraz VW Golf GTI a patří mezi největší srazy VW na světě. Od té doby se Wörtherseetreffen vyvinul v automobilový svátek pro všechny značky aut.

Kudy k jezeru Wörthersee

bottom of page