top of page

Millstätter See

Jezero Millstätter See se nachází v rakouském regionu Korutany, nedaleko města Spittal an der Drau. Millstätter See patří k největším jezerům v Rakousku a je populární destinací pro turisty z celého světa. Historie jezera sahá až do doby kamenné. Později se stalo důležitým zdrojem ryb pro místní obyvatele a také sloužilo k plavení dřeva.

Mapa Rakouska.png

Vzdálenost z Česka

Praha - 6 hodin

Brno - 6 hodin

Plzeň - 6 hodin

České Budějovice - 4,5 hodiny

Prohlédnout ubytování v oblasti

Jezero Millstätter See je unikátní svým krásným okolím a přírodou. Nachází se v údolí, obklopené vrcholy Nockberge a Goldeck. Díky svému umístění nabízí nezapomenutelné výhledy na okolní krajinu a je také velmi oblíbeným místem pro relaxaci a odpočinek. Další výjimečnou vlastností jezera je jeho čistota. Voda je tak průzračná, že je vidět až do hloubky 12 metrů.

Banner ubytování čtverec_4.png
Millstätter See

Aktivity na jezeře Millstätter See jsou nekonečné. V letních měsících se zde dá plavat, surfovat, potápět se a jezdit na vodních skútrech. V okolí jezera je také mnoho turistických tras pro pěší turistiku i cyklistiku. Pokud máte rádi vodní sporty, je tu možnost si pronajmout loď a projet se po jezeře. Pro ty kteří hledají klid a relaxaci, je tu možnost jízdy na parníku nebo relaxování na pláži.

Pro milovníky pěší turistiky je tu mnoho možností, jak si užít krásy okolí jezera Millstätter See. Celková délka pěších tras je více než 200 km a nabízí možnosti pro různé úrovně náročnosti. Od lehkých vycházek s malým převýšením po náročné výstupy na vrcholy Nockberge.

Zajímavé destinace v okolí Millstätter See


Město Villach – Nachází se asi 30 km od jezera Millstätter See a nabízí mnoho historických památek, jako je například hrad Villach, kostel sv. Jakuba nebo historické náměstí Hauptplatz. 


Národní park Nockberge – Tento národní park je ideálním místem pro milovníky přírody. Nachází se asi 25 km od jezera Millstätter See a nabízí mnoho turistických tras pro pěší turistiku. 


Hrad Landskron – Tento hrad se nachází asi 20 km od jezera Millstätter See a je jednou z největších turistických atrakcí v regionu. Nabízí krásný výhled na okolí a také je zde možnost shlédnout ukázky dravců. 


Město Klagenfurt – Toto město se nachází asi 60 km od jezera Millstätter See a nabízí mnoho zajímavých památek, jako je například katedrála sv. Petra a Pavla nebo botanická zahrada. 


Vodopády Mühlfalls – Tyto krásné vodopády se nachází asi 30 km od jezera Millstätter See a jsou ideálním místem pro rodinný výlet. Nabízí krásné přírodní scenérie a turistické stezky pro pěší turistiku. 


Gailtaler Alpen – Toto pohoří se nachází asi 50 km od jezera Millstätter See a nabízí mnoho turistických tras pro pěší turistiku i cyklistiku. Je to ideální místo pro milovníky hor a přírody.

Kudy k Millstätter See

Zajímavé odkazy:

bottom of page