top of page

Ossiacher See

Jezero Ossiacher See (Ossiašské jezero), nacházející se v jižním Rakousku, je jedním z nejkrásnějších jezer v této oblasti. Své jméno dostalo podle obce Ossiach, která se nachází na jeho západním břehu. Jezero je asi 10 kilometrů dlouhé a 1,5 kilometru široké a leží v nadmořské výšce 501 metrů.

Mapa Rakouska.png

Vzdálenost z Česka

Praha - 6,5 hodiny

Brno - 5 hodin

Plzeň - 6 hodin

České Budějovice - 5 hodin

Prohlédnout ubytování v oblasti

Historie jezera sahá až do doby římského impéria, kdy bylo využíváno jako přírodní zdroj ryb a vody. V období středověku bylo jezero využíváno jako cesta pro lodě a loďstvo až do 19. století, kdy se stalo populárním cílem pro turisty. Ossiacher See je unikátní díky svému horskému prostředí. Leží mezi vrcholy Gerlitzen a Ossiacher Tauern, což poskytuje krásné výhledy na okolní krajinu. Voda jezera má také vynikající kvalitu a je vhodná ke koupání v letních měsících.

Banner ubytování čtverec_4.png
Ossiacher See

Jezero nabízí řadu aktivit pro návštěvníky. Kromě koupání mohou turisté vyzkoušet windsurfing, wakeboarding, vodní lyžování, šlapadla a kajaky. Pro ty, kteří se chtějí projíždět po jezeře, jsou k dispozici lodě a katamarány. Pro milovníky rybaření je Ossiacher See také ideálním místem pro chytání pstruhů, okounů a dalších druhů ryb.

Pro turisty, kteří se chtějí projít po okolí, je kolem jezera k dispozici více než 20 kilometrů pěších tras. Tyto stezky nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu a jsou vhodné pro turisty různých úrovní fyzické kondice.

Zajímavé destinace v okolí Ossiacher See 


Villach - historické město Villach, které se nachází asi 10 km jižně od Ossiacher See, nabízí krásné náměstí s barokní radnicí, řadu historických kostelů a mnoho dalších zajímavých památek. Město je také známé svými trhy a každoročním festivalem Villacher Kirchtag. 


Landskron - asi 5 km západně od Ossiacher See se nachází hrad Landskron, který byl postaven ve 13. století a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Dnes je hrad Landskron známý také díky dravcům a sokolům, kteří zde předvádějí své dovednosti. 


Gerlitzen - horu Gerlitzen, která se nachází asi 5 km severně od Ossiacher See, lze v létě vyjít pěšky nebo se svézt lanovkou. Na vrcholu hory najdete několik restaurací a krásné výhledy na okolní krajinu. V zimě je Gerlitzen populárním střediskem pro lyžování. 


Vrbské jezero - asi 25 km východně od Ossiacher See se nachází Vrbské jezero (Wörthersee), které je známé svou krásnou modrou vodou a je oblíbeným cílem pro koupání a vodní sporty. 


Dobratsch - pohoří Dobratsch, které se nachází asi 30 km severně od Ossiacher See, nabízí nádherné výhledy na Alpy a je populární pro horské túry a lyžování.

Kudy k Ossiacher See:

Zajímavé odkazy:

bottom of page