top of page

Weissensee

Weissensee, v překladu "Bílé jezero", je nádherné horské jezero ležící v rakouských Korutanech. S nadmořskou výškou 930 metrů je to nejvýše položené jezero v Korutanech vhodné ke koupání. Toto ledovcové jezero, vzniklé před tisíci lety, je známé svou čistou vodou a nedotčenou přírodou. S rozlohou 6,5 km² a maximální hloubkou 99 metrů nabízí Weissensee jedinečné přírodní prostředí pro rekreaci a sport.

Vzdálenost z Česka

Praha - 7 hodin

Brno - 7 hodin

Plzeň - 6 hodin

České Budějovice - 5 hodin

Prohlédnout ubytování v oblasti

Unikátnost Weissensee spočívá v jeho mimořádně čisté vodě, která dosahuje kvality pitné vody. Jezero je obklopeno nedotčenou přírodou a lesy, což z něj dělá skutečný přírodní ráj. V zimě se jezero mění na největší přírodní ledovou plochu v Evropě, což přitahuje bruslaře z celého světa.

Weissensee

Aktivity na Weissensee jsou rozmanité. V létě si návštěvníci mohou užít plavání, potápění, windsurfing, paddleboarding nebo rybaření. Jezero je také oblíbené mezi jachtaři. V zimě se jezero stává rájem pro bruslaře a milovníky zimních sportů. Více informací o aktivitách naleznete na oficiálních stránkách.

Okolí jezera nabízí množství pěších tras různé obtížnosti. Celková délka tras v oblasti přesahuje 200 km. Podrobnosti o trasách najdete na stránkách zde


Trasy pro rodiny s dětmi

  1. Okružní cesta kolem jezera: Tato 12 km dlouhá trasa obkružuje celé jezero a je z velké části vhodná i pro kočárky. Nabízí nádherné výhledy na jezero a okolní hory. Podél cesty jsou odpočívadla a pláže. Trasu lze rozdělit na kratší úseky.

  2. Naučná stezka Alpenrose: Tato 3 km dlouhá stezka je ideální pro rodiny s dětmi. Vede lesem a obsahuje interaktivní stanoviště, kde se děti mohou dozvědět více o místní přírodě a ekosystému.

  3. Procházka k vyhlídce Naggler Alm: Krátký, ale mírně strmý výstup na Naggler Alm (1.327 m) nabízí panoramatický výhled na jezero. Pro rodiny s malými dětmi je k dispozici lanovka.

Zajímavé oblasti a památky v okolí Weissensee

  1. Přírodní park Weissensee (okolí jezera): Celá oblast kolem jezera je chráněným přírodním parkem. Můžete zde pozorovat vzácné druhy rostlin a živočichů. V informačním centru parku se dozvíte více o místním ekosystému. Více informací na webu zde

  2. Techendorf (hlavní obec u jezera): Tato malebná vesnice nabízí tradiční alpskou architekturu, restaurace s místními specialitami a přístaviště pro lodě. Je zde také informační centrum pro turisty.

  3. Hermagor (20 km od jezera): Toto městečko je známé svým historickým centrem a každoročním lidovým festivalem. Můžete zde navštívit místní muzeum nebo si užít nákupy. Více na stránkách města zde

  4. Skiareál Nassfeld (30 km od jezera): V zimě je toto největší lyžařské středisko v Korutanech. V létě nabízí možnosti pro horskou cyklistiku a pěší turistiku. Informace o skiareálu

  5. Ledová jeskyně Obir (60 km od jezera): Tato fascinující jeskyně nabízí unikátní podzemní ledové formace. Prohlídky jsou vhodné i pro děti od 5 let. Podrobnosti o jeskyni Obir zde

Weissensee a jeho okolí nabízí ideální kombinaci přírodních krás, sportovních aktivit a relaxace. Ať už hledáte aktivní dovolenou, odpočinek u vody nebo poznávání místní přírody, Weissensee má co nabídnout každému návštěvníkovi. Díky své poloze a omezené automobilové dopravě je jezero ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a čistou přírodu.

Zajímavé odkazy:

Kudy k Weissensee:

bottom of page