top of page
aussichtsplattform-auf-der-gerlosalpenst

Léto / Zajímavé letní destinace / Krimmelské vodopády

Krimmelské vodopády

Krimmelské vodopády (Krimmler Wasserfälle) jsou s výškou 385 metrů nejvyššími vodopády v Rakousku. Nachází se v Národním parku Vysoké Taury na pomezí Salcburska a Tyrolska.

Mapa Rakouska.png

Pokud se vydáte ke Krimmelským vodopádům, čeká vás příjemný půl denní výlet. Zhruba 15 minut od spodní části vodopádů se nachází Vodní svět Krimml, který ročně navštíví přes 40 000 turistů. Samotná cesta na vrchol vodopádů vám zabere hodinku a více, podle toho jak často se zastavíte a budete kochat na vyhlídkových bodech, které jsou po cestě umístěné. Celkem jich je jedenáct a na většině z nich vás osvěží voda z vodopádů. Je to hezký zážitek.

Cesta z Česka:

Praha - 6 hodin

Brno -  6 hodin

Plzeň - 5 hodin

České Budějovice - 4,5 hodiny

Pokud máte na návštěvu celé oblasti více dní, zde jsou tipy na výletní destinace.

 

Gerlos Alpenstrasse

 

Horská vyhlídková silnice Gerlos Alpenstrasse  opravdu stojí za to. Není sice tak dlouhá jako horská silnice Grossglockner Hochalpenstrasse, ale zážitek zde získáte stejný. Klikaté zatáčky na vždy upravené silnici s výhledem na vrcholky Alp a do údolí směrem na Mittersil. Krimmelské vodopády se nachází ve spodní části horské silnice. Průjezd Gerlos Alpenstrasse je zpoplatněný a to 7,- eur za motorku a 10,- eur za auto. Můžete si koupit i vícedenní permanentku.

Prohlédnout ubytování v oblasti

Speicher Durlassboden

 

Přehradní nádrž Durlassboden se nachází v nadmořské výšce 1 400 m.n.m nedaleko výletního střediska Gerlos, které je součástí Zillertal Areny. V zimě si zde užijete parádní lyžovačku, v létě zase úžasné výlety. Je zde mnoho kilometrů turistických tras a obejít můžete celou přehradu. My osobně doporučujeme zapůjčení šlapadla, loďky nebo paddleboardu. 

Jako extra výletní tip nabízíme návštěvu rodinného hotelu Finkau, který se nachází za přehradou a těsně pod vrcholky Alp. Ideální místo na oběd či odpolední pauzu. 

Kudy ke Krimmelským vodopádům

Unikátní ubytování
u Krimmelských vodopádů

bottom of page