top of page
Dachstein ski
schladming.png
ski-amade-logo.png

Největší lyžařskou oblastí ve Štýrsku je lyžařské středisko Schladming-Dachstein. Středisko patří do rodiny ski areálů Ski Amadé a skládá se celkem ze sedmi menších lyžařských středisek. Součástí středisek je také ledovec Dachstein.

Počet lanovek/vleků:

84

Délka sjezdovek:

236 km

Nadmořská výška:

745 m - 2 700 m

Mapa Rakouska.png

Kudy do střediska Schladming / Dachstein

Lyžařský areál Schladming-Dachstein je mezi cestovateli z Česka a Slovenska oblíbený v zimě i v létě. Tipy na letní dovolenou v oblasti Schladming-Dachstein najdete zde a také v našem článku Proč musíte navštívit Schladming-Dachstein.

 

Celá lyžařská oblast má mnoho výhod. Základem je rozdělení na ski areál Schladming a ski areál Dachstein, ve kterém si můžete užít lyžování na ledovci Dachstein. Pokud přemýšlíte jestli vyrazit na ledovec, zde si můžete přečíst článek 3 + 1 výhoda lyžování na ledovci v Rakousku. Lyžování na Dachsteinu je díky ledovci možné již od konce Září. Zhruba hodinu od Schladmingu, na druhé straně pohoří, najdete třetí lyžařský areál West Dachstein.

Lyžařská oblast Schladming-Dachstein je také součástí Ski amadé

 

Většina z 236 km tratí se nachází ve Schladmingu a to spojením několika středisek. Jedná se konkrétně o ski areál Planai, který má spodní stanici lanovky přímo ve Schladmingu, dále ski areál Hochwurzen, který je jen 3 minuty od Schladmingu v obci Rohrmoos, dále ski areál Reiteralm, ski areál Hauser Kaibling, ski areál Fageralm a lyžařské středisko Galsterberg.

 

Hlavním ski areálem je již zmíněný Planai, který je lanovkami propojený s vedlejšími vrchy, tedy s ski areály HochwurzenHauser Kaibling.

Zbytek lyžařských svahů se nachází na Dachsteinu. Hlavním lákadlem je zde ledovec Dachstein, který je otevřený 7 měsíců v roce od Září do Dubna. Pár kratších svahů se potom nachází pod ledovcem v lyžařském areálu Ramsau am Dachstein.

Schladmind-Dachstein skipas

Skipas do všech lyžařských areálů v oblasti Schladming-Dachstein se liší podle počtu dní. Pokud vám stačí jednodenní skipas ve Schladmingu, můžete jej pořídit levněji jen pro tuto oblast. Pokud hodláte lyžovat v Schladming-Dachstein déle, je v nabídce skipas od Ski amadé, který v sobě zahrnuje celkem pět lyžařských oblastí a celkem přes 760 km tratí.

Ubytování v Schladming-Dachstein najdete velmi jednoduše: 

- můžete zkusit nejlepší výsledky ubytování v okolí Schladmingu,

- nejlepší výsledku ubytování v okolí Dachsteinu a Ramsau am Dachstein,

- nebo můžete ubytování v Schladming-Dachstein hledat v naší Facebook skupině vytvořené za účelem hledání ubytování v Rakousku pro české a slovenské cestovatele,

- případně si můžete přečíst naši recenzi na ubytování Hotel Burgfellnerhof, který se nachází přímo ve Schladmingu a to ihned na svahu pod ski areálem Hochwurzen.

Prohlédnout ubytování v oblasti

354483819.jpg
bottom of page