top of page

Gosauseen

Jezera Gosauseen, nacházející se v Rakouských Alpách, jsou jedním z nejkrásnějších přírodních úkazů v této části Evropy. Tato malebná oblast, nacházející se v nadmořské výšce 933 metrů, se skládá ze dvou jezer, Oberer a Unterer Gosausee, ležících v údolí Dachsteinu.

Mapa Rakouska.png

Vzdálenost z Česka

Praha - 5 hodin

Brno - 5 hodin

Plzeň - 5 hodin

České Budějovice - 3,5 hodiny

Prohlédnout ubytování v oblasti

Jezera Gosauseen vznikla v důsledku zemětřesení, které se odehrálo před více než 3000 lety. Od té doby se stala symbolem přírodní krásy v regionu a oblíbeným cílem turistů z celého světa. Gosauseen jsou unikátní díky své krystalicky čisté vodě. Jezera jsou také výchozím bodem pro mnoho horských výletů v okolí, a proto se jedná o ideální místo pro milovníky přírody.

Banner ubytování čtverec_4.png
Gosauseen

Na jezerech Gosauseen můžete podniknout mnoho různých aktivit, včetně turistiky, cyklistiky, rybaření, nebo vodních sportů, jako je například kanoistika nebo windsurfing. K dispozici jsou také horské dráhy, které vám umožní obdivovat krásy okolní krajiny z pohodlí svých sedadel.

Kolem jezer Gosauseen se táhne více než 60 km pěších tras, které vedou přes nádherné alpské krajiny. Můžete si vybrat z několika různých tras, od krátkých procházek až po náročné horské túry.

Zajímavé destinace v okolí Gosauseen 


Hallstatt - Nachází se asi 20 km od jezer Gosauseen a je to malebné městečko ležící u vody, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Hallstatt je známý svými klenoty a archeologickými nálezy, stejně jako svým nádherným výhledem na okolní hory. 


Ledová jeskyně Dachstein - Ledová jeskyně se nachází jen pár kilometrů od jezera Gosauseen a nabízí návštěvníkům úžasný pohled na krásné ledové formace v jeskyni. Je to jedna z největších ledových jeskyní v Rakousku a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek. 


Salzburg - Město Salzburg se nachází asi 80 km od jezer Gosauseen a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých památek, jako je například hrad Salzburg, katedrála sv. Petra a domov Wolfganga Amadea Mozarta. Salzburg je také známý svými kulturními akcemi, jako je například Salzburger Festspiele. 


Dachstein - Dachstein je nejvyšší hora v pohoří Dachstein a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. K dispozici je několik turistických tras, stejně jako horských stanic a restaurací, kde si můžete vychutnat nádherný výhled a rakouskou kuchyni.

Kudy k Gosauseen:

Zajímavé odkazy:

bottom of page