top of page
Saalbach im Sommer 5086x3391.jpg

Léto / Zajímavé letní destinace / Saalbach-Hinterglemm

Saalbach-Hinterglemm

Seebensee je vysokohorské jezero v Tyrolsku ležící v nadmořské výšce  1657 m.n.m. Rozměrově je jezero Seebensee malé, ale je obklopené vrcholky Alp a proto je překrásným výletním cílem. Nachází se hned u Rakousko-Německých hranic nedaleko olympijského města Garmisch-Partenkirchen v pohoří Wetterstein. Díky své poloze nabízí jezero úchvatný pohled na německou nejvyšší horu Zugspitz

Mapa Rakouska.png

K jezeru můžete vyrazit na kole nebo pěšky z městečka Ehrwald. Nejnáročnější část cesty je hned z kraje mezi městem Ehrwald a vrchní stanicí lanovky Ehrwalder Almbahn. Dobrodruzi a kovaní sportovci si tak užijí celodenní výlet. Rodiny s dětmi a rekreační sportovci si mohou vyjet první část cesty lanovkou a pokračovat pěšky či na kole až od ní. V takovém případě vás čeká pěkný a nenáročný odpolední výlet.

Cesta z Česka:

Praha - 5,5 hodiny

Brno -  6 hodin

Plzeň - 5 hodin

České Budějovice - 4 hodiny

Vrcholy výletu budete mít hned dva. Nejprve samotné Seebensee a dále pak Coburger Hütte, která se nachází ve strmém svahu nad jezerem. Výšlap na Coburger Hütte sice zabere dalších zhruba 40 minut, ale odměnou vám bude výborná lokální kuchyně a výhled na další malé vysokohorské jezero Drachensee.

A komu by to nestačilo, ten se může při zpáteční cestě vydat ještě k jezírku Igelsee.

Pro lepší představu o výletě na Seebensee si přečtěte článek z celé naší cesty u nás na blogu.

Kudy k Saalbach-Hinterglemm

Zájezdy v oblasti Saalbach-Hinterglem

bottom of page