top of page
Altstadt_Salzach_edited.jpg

Recenze ubytování / Villa Trapp

Villa Trapp

Villa Trapp patří mezi jedno z nejzajímavějších ubytování v Salcburku a jeho okolí. Nejedná se o běžný hotel nebo penzion, ale o unikátní vilu s bohatou historií a pokřiveným osudem.

Vila nese jméno po rodině Trappových (Family von Trapp), která zažila velkou slávu, ale také osobní tragédii. V průběhu času si vzali vilu do hledáčku nacisté, ale také filmaři, kteří zde natočili již mnoho scén do světových filmů.

Mapa Rakouska.png

Personál

Personálu ve vile není moc, ale vždy vám vyjde se vším vstříc. Na všech je poznat, že práce ve Villa Trapp pro ně znamená něco víc. Všichni jsou usměvaví a vytváří velmi domáckou atmosféru. 

Hodnocení:

villa-trapp_hodnocení.png

Cesta z Česka:

Praha - 4 hodiny

Brno - 4 hodiny

Plzeň - 4 hodiny

České Budějovice - 2,5 hodiny

Adresa:

Traunstrasse 34, 5026 Salzburg 

Ubytování

Ubytování ve vile Trapp je hodně autentické. Pokoje pro hosty jsou ty samé, ve kterých dříve bydleli členové rodiny Trappů. V pokojích najdete vždy plaketu s informací, který člen rodiny pokoj obýval. 

Zařízení vily je restaurované původní a musíme říct, že na vás opravdu dýchá historie, která vilu provází. I když máte menší pokojíček, je vám to vlastně jedno, protože je to unikátní zážitek.

Jediným mínusem jsou sociálky. Díky tomu, že vila původně sloužila jako sídlo pro rodinu, koupelnu a záchod mají pouze největší pokoje. Menší pokoje mají sociálky společné na patře.

Prohlédněte si ubytování na

booking_ubytovani_leto.png

Společné prostory

Villa Trapp má několik společných prostor. Tím prvním je samozřejmě jídelna, která je opět přizpůsobena rodinnému sídlu. Jídelna je menší s jedním velkým stolem pro zhruba 12 lidí. Samotná místnost je ale stejně jako zbytek vily jedinečná svým designem.

Dalším společným prostorem je velký obývací pokoj, ze kterého je vidět přes francouzská okna do velké zahrady a na vrcholky Alp. V obývacím pokoji se nachází také knihovna a celý pokoj je rozdělen křesílky a sedačkami na čtyři části. Nestane se vám tedy, že by tam pro vás a vaši rodinu nebylo místo, když budou prostor obývat již další hosté.

Extra

Villa Trapp má opravdu nádhernou a rozlehlou zahradu. Pokud zde budete trávit více dní, určitě to oceníte. Celkem pěkně vymyšlená je i parkovací zóna blízko od vchodu. Pozemek vily je celý oplocen vysokými ploty a má vlastní příjezdovou bránu. Je to tedy soukromý areál, kde ani nemáte pocit, že jste 10 minut od centra Salzburgu. Pokud byste chtěli vyrazit do města bez auta, 5 minut od vily je zastávka městské hromadné dopravy.

Cena

Cena pobytu byla v našem termínu velmi dobrá. Prakticky v centru Salzburgu, v unikátním ubytování a v období vánočních trhů, které jsou v Salzburgu jedinečné a proslavené po celém světě. A to vše za 2300 czk za noc (rok 2019). Sice v menším pokoji se společnou sociálkou, ale i přesto cenu hodnotíme opravdu výborně. 

villa-trapp_banner.png

Kudy do Villa Trapp:

bottom of page