top of page
Altstadt_Salzach_edited.jpg

Salzburg

Salzburg je 4. největším městem Rakouska. Jeho historie sahá více než 1500 let do minulosti. Odhalte místa, kudy kráčel legendární umělec Mozart nebo arcivévoda Leopold Salvátor, který zahodil přepych císařského dvora, aby se stal hokynářem.

Mapa Rakouska.png

Jaké by to bylo žít v dobách temného středověku? Stačí navštívit pevnost Hohensalzburg, tyčící se vysoko nad střechami města. Prozkoumejte knížecí komnaty, v nichž se zastavil čas – jejich vybavení zůstává od 16. století stejné.

Mozartovy skladby dokázaly okouzlit davy. Jeho dům přitahuje dodnes vášnivé hudebníky. Právě zde se nalézá jedno z nejnavštěvovanějších muzeí v Rakousku. Nahlédněte do géniova soukromí: v expozici můžete spatřit obrazy, dopisy nebo hudební nástroje z mistrovy pozůstalosti.

Cesta z Česka:

Praha - 4 hodiny

Brno - 4,5 hodiny

Plzeň - 4 hodiny

České Budějovice - 2,5 hodiny

Prohlédnout ubytování v oblasti

booking_ubytovani_leto.png

Chcete si dopřát večerní romantiku? Projděte se po rozkvetlých zahradách zámku Hellbrunn. Svou drahou polovičku můžete také potěšit malým překvapením. Z vody! Prameny, které tryskají z nitra hory, jsou vítaným osvěžením v parném dni. Pro nejmenší je připraveno hřiště s prolézačkami.

Pokud dáváte přednost spíše exotice, nezoufejte. V místní zoologické zahradě (ZOO Salzburg Hellbrunn) si můžete během chvilky prohlédnout zvířata z několika kontinentů. Jaguáry, lenochody nebo třeba klokany. Každý si přijde na své.

bottom of page