top of page

Fuschlsee

Jezero Fuschlsee, které se nachází v Salzkammergutu v rakouské oblasti Salzburg, je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších turistických cílů v této oblasti. Fuschlsee je unikátní díky své čisté a průzračné vodě. Historie jezera sahá až do středověku, kdy zde byly postaveny první rybářské a lovecké chaty.

Mapa Rakouska.png

Vzdálenost z Česka

Praha - 4 hodiny

Brno - 4 hodiny

Plzeň - 4 hodiny

České Budějovice - 2,5 hodiny

Prohlédnout ubytování v oblasti

Fuschlsee se rozkládá na ploše 2,9 km² a láká k nejrůznějším aktivitám. Na břehu jezera se nacházejí idylické vesničky a malá městečka, která nabízejí výborné ubytování a restaurace s tradičním rakouským jídlem. Fuschlsee se také stává oblíbeným místem pro filmaře, kteří sem přijíždějí natáčet své filmy a reklamy.

Banner ubytování čtverec_4.png
Fuschlsee

Fuschlsee je rájem pro vodní sporty. K dispozici jsou různé aktivity, jako například windsurfing, kajak, plachtění, rybaření a plavání. Voda je čistá a krásná, což je ideální pro potápění a šnorchlování. Na břehu jezera se také nachází mnoho cyklistických a turistických tras, které vedou kolem jezera a nabízejí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Fuschlsee je perfektním místem pro milovníky pěší turistiky. Kolem jezera se nachází několik tras, které se různí délkou a náročností. Procházky mohou být kratší, od 2 km až po 8 km, ale také náročnější pro ty, kteří si chtějí užít pořádné výšlapy.

Zajímavé destinace v okolí Fuschlsee


Salzburg - Město Salzburg je vzdálené pouze 20 km od Fuschlsee a je známé pro svou historii a kulturu. Nachází se zde mnoho památek, jako například hrad a pevnost Hohensalzburg, katedrála sv. Ruperta a mnoho dalších. 


Halstatt - Městečko Hallstatt, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, se nachází asi 50 km od Fuschlsee. Hallstatt je známý pro své krásné výhledy na jezero a okolní hory, a také pro svou historii a kulturu. 


St. Wolfgang - Tento malebný horský kraj se nachází pouhých 15 km od Fuschlsee a nabízí mnoho turistických aktivit, jako například procházky kolem jezera Wolfgangsee, návštěva historického kostela a výhled na okolní hory. 


Bad Ischl - Město Bad Ischl, které se nachází asi 30 km od Fuschlsee, je známé pro své termální prameny a lázně. V Bad Ischl se také nachází mnoho historických budov a památek, jako například císařský palác Kaiservilla. 


Werfen - Městečko Werfen, které se nachází asi 30 km od Fuschlsee, je známé pro svůj impozantní hrad a pro blízkost největšího ledovce v Rakousku - Eisriesenwelt.

Kudy k Fuschlsee:

Zajímavé odkazy:

bottom of page