top of page
7%20WALKS%20TO%20REDISCOVER%20INNSBRUCK%

Innsbruck

Páté největší město Rakouska, které obklopují věčně zasněžené vrcholky Alp, nikdy nespí. V létě se stává vyhledávaným útočištěm turistů, zatímco v zimě sviští po úpatích hor lyžaři. Ne náhodou se právě tady v roce 1964 a 1976 konaly zimní olympijské hry. Jste připraveni na pořádnou jízdu?

Mapa Rakouska.png

Cesta z Česka:

Praha - 5,5 hodiny

Brno - 6 hodin

Plzeň - 4 hodiny

České Budějovice - 4,5 hodiny

Prohlédnout ubytování v oblasti

booking_ubytovani_leto.png

Chcete-li uniknout ruchu velkoměsta, naskočte přímo v centru do lanovky. Během chvilky se ocitnete ve středisku Seegrube. Co dál, je jenom na vás. Můžete si vyjet nebo lépe vyšlápnout dále na vrchol Nordkette, anebo zrelaxujete v horské restauraci přímo na Seegrube. Pohled z alpských výšin na srdce tyrolské metropole totiž jen tak něco nenahradí.

Ve středisku Seegrube na vás pak čeká skutečné dobrodružství  . Právě odtud startují paraglidisté, aby si vychutnali pohled na svět orlíma očima. Nechte se unášet větrem a vyzkoušejte nezapomenutelný adrenalinový zážitek.

Po pořádné túře pořádně vyhládne. Ale nemějte obavy. Innsbruck je vyhlášený svými kulinářskými specialitami. Poznejte tajemství místní kuchyně – ochutnejte křupavé klobásky nebo pravý domácí sýr. A spláchněte to pořádnou dávkou šňapsu, z borovice limby, který patří mezi nejvyhlášenější pochoutky. Rádi byste něco sladkého? Vyberte si z široké nabídky voňavých štrúdlů. Nasladko nebo naslano.

Příznivci historie by si neměli nechat ujít prohlídku Hofburgu. Habsburské knížecí sídlo přilnulo k srdci i císařovně Marii Terezii. V roce 1765 zde provdala syna Leopolda za španělskou infantku Marii. Když pár dní nato zemřel její manžel František Lotrinský, nechala jeho ložnici přeměnit na kapli. Projděte se po přepychových komnatách a poodhalte radostné i tragické životní osudy slavných vladařů.

Lyžařům se bude určitě zamlouvat fakt, že kromě lyžování na Nordkette se velmi blízko nachází lyžařské středisko Stubaital. Lyžování na ledovci Stubaital si užijete od října zhruba do června/července.

bottom of page