top of page
mondsee5.jpg

Mondsee

Mondsee je další poklad mezi rakouskými jezery. Nachází se v oblasti Solné komory, jen 20 minut od Salzburgu. Pokud máte rádi jezera, oblast kolem Mondsee vás velmi nadchne, protože se zde zároveň nachází další vyhlášená jezera Attersee a Wolfgangsee. Tolik jezer pohromadě si jen tak někde neužijete.

Mapa Rakouska.png

Cesta z Česka:

Praha - 4 hodiny

Brno - 4 hodiny

Plzeň - 4 hodiny

České Budějovice - 2 hodiny

Na Mondsee máte mnoho možností zábavy. Můžete se zde plachtit, užít si kiting, jezdit na paddleboardu nebo se jen projet lodí. Rodinám s dětmi se bude určitě líbit vodní park s tobogánem. Kromě vodních aktivit si zde samozřejmě užijete také pěší turistiku i cyklovýlety.

Prohlédnout ubytování v oblasti

Pokud zde budete trávit více dní, rozhodně doporučujeme návštěvu Salzburgu, unikátní vyhlídky Schafberg u nedalekého Wolfgangsee, nebo třeba návštěvu centrály Red Bull ve Fuschl am See. Samozřejmostí je potom návštěva Solné komory (Salzkammergut). V případě že budete v oblasti Solné komory přímo ubytovaní, rozhodně si nezapomeň zajistit Salzkammergut SommerCard, se kterou máte slevu až 25 % na velké množství vstupenek, jízdenek a dalších aktivit.

Kudy k jezeru Mondsee

bottom of page