top of page
  • Writer's pictureAdmin

Olpererhütte - nejslavnější foto lokace v Rakousku

Tak už jsme zde také byli! Pokud nevíte o čem nyní píšeme, nejspíš žijete pod kamenem. A nyní vážně :) Olpererhütte se v posledních letech stala nejnavštěvovanější horskou chatou v Rakousku. Stačí se podívat na jakoukoliv sociální síť, fotky a videa z Olpererhütte najdete všude. A primárně pak ikonický pohled s lávkou.

Olpererhütte_PoznavameRakousko_1

Ráno si přivstaňte


Pokud jste se rozhodli, že navštívíte Olpererhütte, příprava je základ. Ráno vstaňte dřív, tak abyste byli nejpozději do desíti hodin na parkovišti u Schlegeisspeicher. Odtud vyrazíte na Olpererhütte.


Parkoviště má omezenou kapacitu a pokud přijede pozdě, jednoduše vás sem nepustí a budete muset parkovat na jednom z parkovišť v údolí pod přehradou. Cesta nahoru je zpoplatněna - auto 14 eur / motorka 10 eur.


Parkovišť je pod přehradou několik a u každého staví autobus, kterým budete muset vyjet na horní parkoviště k přehradě Schlegeisspeicher. Díky tomu se budete mačkat v přeplněném autobusu a zároveň ztratíte hodně času, protože autobus jezdí 2x za hodinu.


A my to víme, protože jsme si samozřejmě nepřivstali :) Naštěstí naše parkoviště bylo v pěkné lokalitě.


Zábava před vámi


Na rovinu, cesta nahoru není úplně lehká. Nebojte, nenarazíte zde na žádné ferraty, strmé stěny a další místa, kde by se vám mohl sevřít žaludek. V tomto ohledu není cesta obtížná a nepotřebujete zde žádné extra vybavení, snad jen dobrou obuv. Výšlap běžně absolvují i rodiny s dětmi.


Čeká na vás ale cesta dlouhá 2-3 hodiny dle vašeho tempa, často po kamenech a s převýšením 600 výškových metrů. Nebojte se nic, určitě si máknete. :)


Abychom vás pouze nestrašili, výšlap má i svá pozitiva. Jak stoupáte výš a výš, otvírá se před vámi (za vámi) nádherná krajina, pohled na Schlegeisspeicher a vrcholy Hoher Weißzint a Hochfeiler, které již přímo sousedí s Itálií.


Zvládli jste to


Už toho máte plné kecky, ale konečně se blížíte k vrcholu. Olpererhütte je jen pár metrů od vás. A teď se otočte. Takový pohled se vám naskytne jen párkrát za život. Je to prostě nádhera. Jediné co chybí je už jen pivo a tradiční Tirolský Gröstl na Olpererhütte. Jakmile se najíte a chvíli si odpočinete, bude to hned nejlepší den za hodně dlouhou dobu. :)

Olpererhütte_PoznavameRakousko_8

Odměna


Za tu námahu na vás zde čeká ještě extra odměna. Nejslavnější foto point v celém Rakousku - lávka přes ledovcový potok v pozadí s přehradou Schlegeisspeicher. A když už jste vyšli až sem, tu fotku si prostě udělat musíte!


Může to mít ale jeden háček. Pokud Olpererhütte navštívite v hlavní sezoně od června do srpna, připravte se na čekačku. Fronta na ikonické foto je zde dlouhá jako fronta na trdelník na Staromáku před Vánoci. Frontu si samozřejmě vystojíte, protože znova se vám ty 3 hodiny v blízké budoucnosti šlapat nechtějí. A tím se vracíme k prvnímu odstavci tohoto článku - ráno si přivstaňte, ať nejdete dolu za tmy. :)
Recent Posts

See All

Comments


bottom of page